Predavanje dr. Tanje Kocković Zaborski o projektu "Pazi što jedeš"

Predavanje dr. Tanje Kocković Zaborski o projektu “Pazi što jedeš”

Muzej Ribnica skupaj z Etnografskim muzejem Istre/Museo Etnografico dell’Istria v letošnjem letu pripravlja mednarodni kulinarični tabor. V sklopu tabora organiziramo tudi predavanje dr. Tanje Kocković Zaborski, ki bo podrobneje predstavila projekt “Pazi što jedeš”: dokumentiranje, ohranjanje in prenos veščin ter znanja pri pripravi tradicionalne istrske hrane.

Predavanje bo v četrtek, 19. julija 2018, ob 20. uri v dvorani Rokodelskega centra Ribnica.

Tanja Kocković Zaborski je kustosinja Etnografskega muzeja Istre/Museo Etnografico dell’Istria. Vodila je uspešne projekte, povezane s kulinariko, kot sta Pazi što jedeš in Tržnica trbuh grada.

Sama pravi, da se je v temo prehrane zaljubila na podiplomskem študiju etnologije in kulturne antropologije. V zadnjih letih je dosedanja strast dobila tudi znanstveno dimenzijo. Rada piše in sanja o hrani ter o njej seveda rada tudi govori.

Vabljeni!

Cesta na Ugar 6