Muzej Ribnica vabi v sklopu Dnevov Evropske kulturne dediščine na predavanje in delavnico

prof. dr. Žive Deu, udia – Šola prenove in Mateje Kavčič, udia – ZVKDS

KJE PA TI ŽIVIŠ? Arhitekturna podoba slovenskih kulturnih krajin

Predavanje bo v Rokodelskem centru Ribnica, v četrtek 27. septembra 2018, ob 19. uri.

Turistom danes ponujamo v prvem planu bisere Slovenije, ki so Bled, Portorož, Postojna, Lipica in Ljubljana. Za zahtevnejše obiskovalce  razvijamo ekološki turizem, ki se ponuja z neokrnjeno naravo, zdravo hrano, turizmom na kmetijah. Radovednejšim ponujamo tudi popotniški, športni in raziskovalni turizem. Identiteto smo razpoznali in jo celo svetu odstrli na področjih dediščine kulinarike, razvoja glasbe, športa. Spregledali pa smo identiteto prostorske urejenosti, ki jo izgubljamo in jo celo zavestno uničujemo.

Vabljeni!

Cesta na Ugar 6