Dsc00375
  • Občasna razstava

Vozi me vlak v daljave …

120 let od prihoda vlaka v Ribnico

Izgradnja železnice pred sto dvajsetimi leti je na Ribniško prinesla nov zagon, nove gospodarske možnosti. Ribnico je povezala s svetom. Mnoge je prav železnica odpeljala od doma v iskanju boljšega življenja. Dolga desetletja je predstavljala pomemben del vsakdanjika domačinov, predvsem do druge polovice šestdesetih let 20. stoletja, ko je na kočevski progi še potekal potniški promet. Po ukinitvi le-tega je zavest o železnici vedno bolj bledela. Z obnovo proge smo se je ponovno začeli zavedati.

Razstava, posvečena 120. obletnici prihoda vlaka na Ribniško, je rezultat povezovanja in sodelovanja. Nastala je s prizadevanjem sodelavcev Muzejskega društva Ribnica, Karla Rustja, upokojenega vodja Železniškega arhiva in sodelavcev Železniškega muzeja SŽ.

Razstava obiskovalca popelje skozi zgodovino železnice na Ribniškem, hkrati pa se s pomočjo ustnih pripovedi, ki smo jih posneli ob pripravi razstave, dotakne tudi vsakdanjega življenja zaposlenih na

Fotogalerija